{{preklad.textslide1a}}

{{preklad.textslide1b}}

{{preklad.textslide2a}}

{{preklad.textslide2b}}

{{preklad.textslide3a}}

{{preklad.textslide3b}}

{{preklad.infolinka2}}{{preklad.infolinka3}}
{{preklad.infolinka3a}}

O nás

{{stranky[stranka].nazov}}

Let's Go!

Cestovná kancelária Let's Go Travel, s.r.o. vznikla ako moderná cestovná kancelária, ktorá sa usiluje o sprostredkovanie autentických a plnohodnotných zážitkov z exotických krajín. Sme tu pre ľudí, ktorí sa neboja zísť z hlavného turistického chodníčka, na miesta, ktoré sú na svete jedinečné.

Náš background

Každý príbeh nejako začína. Ten náš začal pred niekoľkými rokmi vo víre cestovania. Dovoľte nám predstaviť vám prvopočiatočnú ideu a osobný príbeh zakladateľky Let's Go Travel.

Naši sprievodcovia

Alfa a omega našej snahy priniesť vám jedinečné zážitky predstavujú naši sprievodcovia, ktorí sa podelia s vami o svoje obdivuhodné vedomosti o danej krajine.

Let's Go Novinky

Chcete vedieť aké nové pobyty a krajiny pre vás pripravujeme alebo na akom najbližšom podujatí nás môžete nájsť? Najčerstvejšie infošky nájdete práve tu!

Prečo s Let's Go?

Dôvodov prečo ísť s nami, nie je málo. Ale ten najhlavnejší je fakt, že milujeme cestovanie a chceme vám sprostredkovať autentický pocit z ponúkaných pobytov.

Náš background

"Sme tu pre tých, čo sa neboja zísť z turistického chodníka."

Srí Lanka ju presvedčila, že sa exotických krajín nemusí báť. Počas práce s kambodžskými HIV pozitívnymi sirotami sa zamilovala do krajiny s trpkou minulosťou. Chce ukázať menej rozvinuté krajiny čo najautentickejšie a dobrodružne. Riaditeľka Let‘s go travel Lena Soldanová.

Kam viedla prvá cesta, ktorú považuješ za "veľkú"?

Na Srí Lanku. Krajina je divoká, s prekrásnou prírodou. Ľudia boli veľmi dobrosrdeční. Zistila som, že moje obavy z exotických krajín, ako je Srí Lanka, boli úplne zbytočné. Začal sa mi otvárať nový obzor poznania, poháňaný túžbou vedieť a vidieť viac o kultúre a o krajine. Bariéry sa postupne vytrácali. Začala ma hnať túžba po poznávaní.

Prečo práve exotické krajiny?

Exotika je pre Európanov príťažlivá, pretože je často nepoznaná, odlišná. Cestovanie do exotických krajín je adrenalín a vzrušenie v jednom. Túžba po poznaní a prekonaní obáv z nepoznaného ženú človeka dopredu.

Vždy, keď sa vraciam z cesty plná zážitkov, v hlave mám už naplánované, kam budú smerovať moje kroky na ďalšej ceste, ktorá má väčšinou čaká za kratšie ako o mesiac. Sedím v lietadle s tipmi od priateľov a so sprievodcom v ruke.

Fascinujú ma krajiny, kde cítite všetky možné vône, ktoré sú tak vzdialené nášmu čistému európskemu prostrediu. Neplatia v nich žiadne normy EÚ a všetko sa formuje podľa potreby ľudí. Vidíte v nich ľudí, ako sedia na zemi a predávajú kokosové orechy celý svoj život. Napriek tomu vyzerajú tak spokojne, že sa to človeku nechce veriť.

Čo chceš ľuďom v týchto krajinách ukázať?

Chcem sprostredkovať možnosť nahliadnuť do vzdialeného a nepoznaného sveta, kde všetko zároveň funguje i nefunguje. Chceme s kolegami ukázať, že miesto, kde žijeme, nie je stredom vesmíru. Našou láskou k cestovaniu chceme cestovateľov inšpirovať k spoznávaniu sveta prirodzeného a nie vyumelkovaného, ktorému vládnu turistické rezorty, v ktorých vás zavrú a vy ani neviete, v akej krajine sa nachádzate.

Na cestovaní je dôležité spoznať a priblížiť sa k miestnym obyvateľom, spoznať ozajstnú krajinu napríklad aj s jej chaosom, ktorý je ale veľmi dobre „organizovaný“, keď je človek ochotný naučiť sa mu rozumieť.

Sprostredkovávam ľuďom zážitkové cestovanie s aktívnym odpočinkom, poznávaním lokalít, kde je často komplikované sa dostať, ale o to intenzívnejšie zážitky si z nich turista odnesie.

Kde všade v zahraničí si pracovala a čo ti práca v jednotlivých destináciách priniesla?

Šesť mesiacov som pracovala v Kambodži na charitatívnom projekte pre HIV pozitívne siroty. Vďaka tejto práci som mohla lepšie nazrieť do miestnej kultúry. Uvedomila som si, akými banalitami sa doma zaoberáme, čo všetko máme a o čom ľudia v menej rozvinutých krajinách ani netušia, že to vôbec existuje.

Ktorá je tvoja obľúbená destinácia a prečo?

Medzi moje najobľúbenejšie krajiny patrí Kambodža. Možno aj preto, že som tam strávila najviac času, ale aj pre jej neskazenosť turistickým ruchom. Je to ako Thajsko spred dvadsiatich rokov, treba ju vidieť čo najskôr. Teraz nájdete v Kambodži krásne ostrovy, ktoré ešte nemajú rezorty, iba malé bungalovy na pláži, kde je božský pokoj. Cítite sa naozaj ako v raji. V okolí prímorského mestečka Sihannoukville sú prekrásne pláže s bielym pieskom a priezračnou vodou. Ceny sú tam neskutočne nízke, za necelé euro si môžete dať čerstvý steak z tuniaka, ovocie a zelenina sú všade čerstvé. Ľudia sú stále usmiati a milí, napriek trpkej minulosti.

O čom je pre teba cestovanie? Čo môže ľuďom priniesť?

Pre mňa je cestovanie spôsob učiť sa. S každou cestou spoznávam zaujímavých ľudí a každá cesta tiež rozširuje môj pohľad na svet, miestne kultúry a politickú situáciu.

Kedy si sa rozhodla založiť cestovnú kanceláriu?

Idea bola v mojej hlave posledné dva roky, kým som podnikla prvé kroky. Vždy som hľadala, kam by som mohla cestovať, inšpirovala som sa na všetkých možných stranách a videla som, že cestovanie mojím štýlom, je veľmi ťažké nájsť v bežných cestovkách. Veľa z nich organizuje zájazdy do krajín, ktoré ponúkame aj my, avšak len ich „preletia“. Účastníci nemajú šancu zažiť autentickosť miesta. Ak sa rozhodnete pre zájazd, v ktorom navštívite za tri týždne 5 – 6 krajín, len ťažko spoznáte miestny život a špecifickosť prostredia. Z mojej skúsenosti viem, že jedna krajina by vždy mala byť ako hlavný cieľ pobytu preskúmaná viac ako tie ďalšie.

V čom je teda Let‘s go travel iná ako konkurencia?

Zameriavame sa na zážitkové cestovanie, vyzdvihujeme dobrodružstvo, nie komerčné zájazdy, ako to robí väčšina cestovných kancelárií. Dostala som ponuky predávať aj komerčné, masové oddychové plavby a rezortové pobyty. Odmietla som, lebo to nie je vízia Let‘s go travel.

Organizujeme zájazdy predovšetkým v malých skupinách max. do 12 ľudí pod vedením slovenského alebo českého sprievodcu, ktorý v danej krajine žije, pozná miestne pomery, kultúru a ľudí. Zameriavame sa na čo najväčšiu autentickosť daného prostredia, samozrejme v komfortnej a bezpečnej zóne. Chceme sprostredkovať autentické, intenzívne a nezabudnuteľné zážitky z exotických krajín. Sme tu pre ľudí, ktorí sa neboja zísť z hlavného turistického chodníka a vydať sa za dobrodružstvom, z ktorého sa vykľuje super zážitok.

Naši sprievodcovia

Brian

Brian sa narodil v 1984 na Kostarike. Pracoval ako sprievodca v národných parkoch po dobu 6 rokov. Za 3 roky dokončil svoje zaškoľovanie a pôsobí ako oficiálny certifikovaný sprievodca vo svojej krajine. Po pár rokoch vo svojej práci a kooperácii s cestovnými kanceláriami sa rohodol ísť naspäť na univerzitu študovať manažment obnoviteľnosti prírodných zdrojov a udržateľného rozvoja. Pracoval v Nemecku pre firmu, ktorá sa venuje obnoviteľným zdrojom energie. Brian miluje svoju rodnú Kostariku a taktiež svoju prácu ako sprievodca pre skupiny turistov z celého sveta.


Ľubo

Ľubo študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, odbor religionistika, kde sa zameriaval hlavne na štúdium azijských kultúr. Cestovaniu sa venoval od ranného detstva a počas štúdia nadobudol skúsenosti s prácou pre CK. Navštívil už vyše 30 krajín na 4 kontinentoch ale uchvátili ho najmä azijské krajiny Vietnam, Laos, Kambodža, Thajsko, Malajzia a Singapúr. Momentálne žije už rok vo Vietname, kde pracuje v oblasti turizmu a služieb. Vietnamom previedol už veľa skupín slovenských turistov ale aj z množstva iných kútov sveta. Okrem toho sa venuje štúdiu Vietnamčiny a ovláda tak jazyk krajiny, ktorá ho fascinuje svojou kultúrou a nádhernými prírodnými scenériami.


Magda

Magda vyštudovala žurnalistiku v Bratislave a mediálne štúdiá v Brne. Patrí medzi aktívnych cestovateľov a skúsených dobrodruhov. Každý rok cestuje do Indonézie, a juhovýchodnú Áziu má precestovanú krížom krážom. Medzi jej naj krajiny patria Srí Lanka, Kambodža, Laos, Barma, Thajsko, ale najviac jej učarovala Indonézia. Našla tu úprimnosť a veselosť domácích obyvateľov, sladké ovocie, pravú horkosť kávy a ostrosť chili v domácích jedlách. Keď práve necestuje, tak vo voľných chvílach veľmi rada píše.

 

Prečo s Let's Go Travel?
  1. Zájazdy zostavené NADŠENCAMI - sme skupina mladých cestovateľov, ktorá je adekvátne náročná na dnešné zážitkové cestovanie. Neponúkame len overené turistické destinácie, ale radi zostúpime z hlavného chodníka, aby sme objavili krásy miestnej krajiny.

  2. Malé skupiny - veríme vo väčší zážitok z pobytu v menších skupinách. Naše skupiny majú max. 12 osôb a minimálne 4-5 osôb.

  3. Osobne precestované itineráre - zájazdy máme osobne odskúšané a sú vyhotovené po dôkladnej diskusii so sprievodcami. Nerobíme zájazdy "z domu".

  4. Sprievodcovia - pilierom každej cestovnej kancelárie sú sprievodcovia. Na tých našich sme naozaj pyšní a vieme, že ponúkajú potrebné znalosti o krajine, ako aj výborný osobný prístup.

  5. Nízke režijné náklady - nezamestnávame desiatky ľudí a preto vieme ponúknuť naozaj zaujímavý cenový pomer: náklady/zážitok.

  6. Svieži vietor - patríme k nováčikom, ale nehanbíme sa za to. Naopak. Prinášame vlastné svieže predstavy o dnešnom zážitkovom cestovaní a snažíme sa vytvárať unikátne kombinácie poznávacích pobytov.

  7. Široké spektrum produktov - okrem poznávacích zájazdov ponúkame aj jazykové pobyty v sekcii Study&Fun. Niektoré z nich sú spojené aj s kurzami surfovania a nachádzajú sa v exotických lokalitách.

  8. Motivačný systém zliav - odmeňujeme nielen verných, ale aj promptných. Ponúkame celé spektrum zliav, ako aj špeciálne zľavy na vybrané pobyty. Pre všetky zľavy navštívte sekciu zľavy.

 

 

{{preklad.oblubene}}
{{oblubene.length}}